Ndërlidhjet

BRUKSEL


Krerët e Organizatës Botërore të Shëndetit dhe ata të Bashkimit Evropian do diskutojnë masat për të parandaluar shpërndarjen e pneumonisë vdekjeprurëse në Evropë. Deri tani në vendet e BE-së janë njoftuar 36 të infektuar.
Ndërkaq edhe gjatë ditës janë shënuar viktima të reja nga SARS-i në Tajvan dhe Hong Kong.
XS
SM
MD
LG