Ndërlidhjet

SHKUP


Shefja e shërbimit të inteligjencës në Maqedoni, Dosta Dimovska, ka dhënë dorëheqjen.
orëheqja e saj erdhi pas skandalit dy vjeçar mbi Dpërgjimin e telefonave nga ana e shërbimit që ajo drejtonte.
Partia social-demokrate në pushtet ka kërkuar me këmbëngulje dorëheqjen e Dimovskës, çfarë ishte kundërshtuar nga presidenti Trajkovski.
Konflikti mbi shefen e shërbimit sekret kishte keqësuar mardhëniet mes presidentit dhe qeverisë maqedonase.
XS
SM
MD
LG