Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin planifikojnë të takohen në një qershor në Sant Petersburg, thanë zyrtarët amerikanë.
Ky do të jetë takimi i parë midis dy presidentëve pas mospajtimeve lidhur me luftën në Irak.
Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell do të vizitojë Moskën javën e ardhëshme për të përgaditur samitin.
XS
SM
MD
LG