Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i Jashtëm i Serbisë dhe Malit të Zi, Goran Svilanoviq konfirmoi se Beogradi do t'i dorëzojë në Tribunalin e Hagës shefin e dikurshëm të policisë sekrete serbe, Jovica Stanishiq dhe liderin e policisë komando, Franko Simatoviq.
Tribunali i Hagës i ka akuzuar këta dy ish zyrtarë më të lartë të sigurisë si përgjegjës për krime kundër njerëzimit duke në shënjestër civilët në Kroaci dhe në Bosnjë gjatë luftës së viteve 1991-95.
XS
SM
MD
LG