Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell takohet gjatë ditës me sekretarin e përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan në selinë e OKB-së në Nju Jork.
Ata pritet të diskutojnë Irakun e pas-luftës dhe planin ndërkombëtar për arritjen e paqës midis Izraelit dhe palestinezëve.
Zyrtarët e Kombeve të Bashkuara thonë se ky do të jetë takimi i parë midis Powell dhe Annan që nga fillimi i luftës së prirë nga Shtetet e Bashkuara në Irak.
XS
SM
MD
LG