Ndërlidhjet

KUETA/PAKISTAN


Autoritet e Pakistanit njoftuan se pas konfrontimit 30 minutësh me kontrabandistë të armatosur afër kufirit me Afganistanin kanë konfiskuar 1.350 kilogramë heroin të vlefshëm 500 milion dollarë në tregun ndërkombëtar.
Zyrtarët e Pakistanit thanë se droga vinte nga Afganistani dhe ishte destinuar për vendet e Evropës perëndimore.
XS
SM
MD
LG