Ndërlidhjet

SIDNEJ/UASHINGTON


Gazeta australiane ''Syndey Mornin Herald'' raporton se dy irakianë i kanë dorëzuar stafit të saj në Bagdadë një shirit me zërin e Saddam Husseinit, si'ç thuhet të incizuar gjatë kësaj jave ku ''nxitë irakianët të çohen kundër forcave okupuese''.
Në Uashington zyrtarët amerikanë thanë se shiriti po studijohet.
''Sa për Saddam Hussein dhe për shiritin që po sillet nëpër lajme, ne nuk e dijmë nëse është autentik apo jo, po studijohet. Ne nuk e dijmë nëse ai është gjallë apo vdekur'', ka thënë zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Fleischer.
XS
SM
MD
LG