Ndërlidhjet

SEUL


Ministri Jashtëm i Koresë Jugore i ka bërë thirrje Koresë Veriore që të ndërmarrë hapin e parë në drejtim të afrimit me Shtetet e Bashkuara duke i dhënë fund programit të saj bërthamor.
Ministri jug-korean ka deklaruar në Seul se Korea Veriore mund të fitojë garancione sigurie dhe ndihmë ekonomike ndërkombëtare vetëm duke zgjidhur çështjen bërthamore në mënyrë të ''verifikuar dhe të pakthyeshme''.
XS
SM
MD
LG