Ndërlidhjet

BRUKSEL


Zyrtarët më të lartë të Mbrojtjes së Serbisë dhe Malit të Zi sot kishin bisedime në Bruksel me ambasadorët e vendeve të NATO-s.
Një zyrtar i NATO-s ka thënë se ministri i Mbrojtjes, Boris Tadiq dhe shefi i Shtatmadhorisë, gjeneral koloneli Branko Krga u thanë ambasadorëve të NATO-s se reformat ushtarake në Serbi dhe në Mal të Zi janë në vijim e sipër.
Zyrtarët e Serbisë dhe Malit të Zi u pajtuan dje që të vënë ushtrinë e vendit nën komandë civile.
XS
SM
MD
LG