Ndërlidhjet

HAGË


Prokurorët e Tribunalit të Kombeve të Bashkuara në Hagë kanë kërkuar së paku edhe gjshtë muaj më shumë kohë për të përfunduar procesin gjyqësor kundër ish liderit jugosllav Sllobodan Millosheviq.
Prokurorët thanë se ata shpresojnë të thrrasin edhe më se 100 dëshmitarë.
Millosheviq gjykohet në Tribunalin e Kombeve të Bashkuara për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit në Kroaci dhe në Kosovë dhe për gjenocid në Bosnjë.
XS
SM
MD
LG