Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia dhe vendet e tjera të dala nga ish-Bashkimi Sovjetik kanë festuar 58 vjetorin e fitores mbi nazizmin me parakalime dhe takime solmne veteranësh.
Ndërkaq në Ceceni para fillimit të ceremonive përkujtimore ka shpërhtyer një bombë në stadiumin e Groznit, cfarë bëri të vritet një dhe të plagosen tre persona.
XS
SM
MD
LG