Ndërlidhjet

BERLIN


Shtetet e Bashkuara dhe Gjermaninë i lidh një miqësi jetike, e cila i mbijeton dhe dallimet në qëndrime.
Kështu ka deklaruar në Berlin kancelari gjerman Gerhard Schroder, në 100 vjetorin e dhomës amerikane të tregtisë në Gjermani.
XS
SM
MD
LG