Ndërlidhjet

KINSHASA


Mbi 100 pasagjerë llogariten të vdekur si pasojë e një aksidenti ajror në Kongo. Dera e aeroplanit, i cili qe prodhim sovjetik, është hapur në ajër.
Në mesin e 129 pasagjerëve ka pasur një numër të konsiderueshëm të forcave policore kongoleze dhe familjet e tyre.
XS
SM
MD
LG