Ndërlidhjet

NJU DELHI


Zëvendës sekretari amerikan i shtetit, Richard Armitage ndodhet në Nju Delhi për bisedime me zyrtarët e Indisë për të avncuar hapat e fundit për uljen e tensionimeve midis Indisë dhe Pakistanit.
Armitage vizizoi javën e kaluar edhe Pakistanin.
India dhe Pakistani kanë premtuar të rivendosin lidhjet diplomatike. Sidoqoftë, India rrefuzoi propozimin e Paksitanit që dy vendet të eliminojnë arsenalet e tyre bëthamore.
XS
SM
MD
LG