Ndërlidhjet

MANILA


Kryengritës myslimanë të ndërlidhur me Al Kaidën kanë marrë përgjegjësinë për shpërthimin e një bombe në tregun e qytetit Koronadal në ishullin Mindanao të Filipineve që ka vrarë së paku 13 njerës dhe ka plagosur rreth 40 të tjerë, thanë zyrtarët e atjeshëm.
Policia dyshon se gjatë shpërthimit është vrarë edhe vetë bombarduesi i dyshuar.
XS
SM
MD
LG