Ndërlidhjet

MOSKË


Kryetari i Komitetit të mbrojtjes pranë Dumës ruse, Andrej Nikolayev ka mbështetur vendimin për tërheqien e paqëruajtësve rusë nga Bosnjë-Hervegovina dhe nga Kosova.
Sipas vendimit, kontingjenti rus do të largohet nga Ballkani deri në 1 gusht të këtij viti.
XS
SM
MD
LG