Ndërlidhjet

LUBJANË


Ish presidenti i Slovenisë, Milan Kuçan do të paraqitet në 21 maj si dëshmitar i prokurorisë në procesin gjyqësor për krime lufte kundër ish presidentit jugosllav, Sllobodan Millosheviq në Tribunalin e Kombeve të Bashkuara në Hagë, ka thënë zëdhënësi i Kuçanit.
Millosheviq gjykohet për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit në Kroaci dhe në Kosovë dhe për gjenocid në Bosnjë.
XS
SM
MD
LG