Ndërlidhjet

PEKIN


Kina ka deklaruar se do të jetë konstruktive në qasjen e saj lidhur me projekt rezolutën e paraqitur në këshillin e Sigurimit nga ana e Shteteve të Bashkuara.
Projekt-rezoluta kërkon heqjen e sanksioneve dhe i jep Uashingtonit dhe Londrës të drejtën e qeverisjes së Irakut për së paku një vit.
XS
SM
MD
LG