Ndërlidhjet

GJENEVË


Refugjatët palestinezë dhe iranianë po përballen me sjellje armiqësore deri në sulme të armatosura nga ana e irakianëve, që kërkojnë t'i largojnë nga vendi, kanë bërë të ditur burimet e agjencisë së Kombeve të Bashkuara për refugjatët.
Në Irak jetojnë reth 23 mijë iranianë, kryesisht në pjesën veriore.
XS
SM
MD
LG