Ndërlidhjet

PODGORICË


Filip Vujanovic është shpallur dhe zyrtarisht fitues i zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi, pasi ka marrë rreth 60 për qind të votave.
Vujanovic, i cilësuar si kandidati pro pavarësisë, ka deklaruar pak pas dhënjes së rezultateve se pas tre vitesh do mbahet referendumi, ku qytetarët do vendosin nëse Bashkimi Serbi e Mal i Zi do ekzistojë apo jo.
XS
SM
MD
LG