Ndërlidhjet

MOSKË


Zyrtarët më të lartë të NATO-s dhe ata rusë janë takuar në Moskë. Takimi ëhstë pjesë e Këshillit të bashkëpunimit të Aleancës Veriatlantike dhe Rusisë.
Përfaqësuesit e Rusisë kanë përsëritur shqetësimin e tyre për vendosjen e trupave të NATO-s në vendet fqinje me Rusinë, të cilat janë anëtarësuar në Aleancë.
XS
SM
MD
LG