Ndërlidhjet

BEJRUT


Presidenti iranian Mohamed Khatami, i cili po viziton Libanin, ka theksuar se paqja në Lindjen e Mesme duhet të bazohet mbi drejtësinë dhe bashkëpunimin.
Khatami është i pari kryetar shteti nga Irani që viziton Libanin që nga viti 1979, koha e revolucionit islamik.
XS
SM
MD
LG