Ndërlidhjet

STRASBURG


Presidenti polak, Aleksander Kvasnjevski, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian të lërë mënjëanë dallimet dhe të forcojë lidhjet me Shtetet e Bashkuara.
Presidenti polak ka shtuar në fjalën e tij para Parlamentit Evropian se pa bashkëpunim të plotë mes Brukselit dhe Uashingtonit nuk mund të mundet terrorizmi.
XS
SM
MD
LG