Ndërlidhjet

TEL AVIV


Shef i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Javier Solana, ka anulluar sot vizitën e paraparë për në Izrael.
Ky vendim erdhi pasi kryeministri izraelit, Ariel Sharon, kishte deklaruar se nuk do të bisedonte me Solanën, pasi ky i fundit planifikonte të takohej dhe me Jaser Arafatin.
XS
SM
MD
LG