Ndërlidhjet

GAZA


Tre pjesëtarë të forcave palestineze të sigurisë janë vrarë dhe të paktën 20 palestinezë janë plagosur në përleshjet e sotme me ushtrinë izraelite.
Incidenti ka ndodhur pas hyrjes së ushtarëve izraelitë në një kamp refugjatësh në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG