Ndërlidhjet

STRASBUR


Presidenti i Polonisë, Aleksander Kwasniewski i bëri thirrje Bashkimit Evropian të lë pas ndarjet e ndryshme lidhur me Irakun dhe të farkojë lidhje më të forta me Shtetet e Bashkuara.
Duke folur në Parlamentin Evropian në Strasbur, Kwasniewski tha se ruajtja e marrdhënjeve të mira me Shtetet e Bashkuara është çelësi për sukseset evropiane në fushën e sigurisë dhe ekonomisë.
Ai tha se pa një bashkëpunim të plotë midis Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara, nuk do të jetë e mundur të mposhtet terrorizmi global.
XS
SM
MD
LG