Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Gjatë inkurzionit të forcave izraelite në Beit Hanoun të Brezit të Gazës në orët e mëngjezit janë vrarë katër palestinezë, në mesin e të cilëve dhe një i mitur.
Kryenegociatori palestinez, ministri Saeb Erekat tha se inkurzioni i sotëm në Brezin e Gazës kishte për qëllim sabotimin e planit për arritjen e paqës.
XS
SM
MD
LG