Ndërlidhjet

BAGDAD


Administratori i ri civil amerikan i Iraku, Paul Bremer tha se beson që situata në vend tashmë po pëmirësohet, por siguria mbetet problem.
''Që kur arrita këtu ditën e hënë kamë udhëtuar çdo ditë rreth Bagdadit dhe kamë parë dyqyne të hapura dhe njerëzit të shkojnë pas punëve të tyre. Por egziston problemi serioz i rendit, të cilin do të vazhdojmë t'a trajtojmë'', ka thënë Bremer duke marrë postin e zyrtarit më të lartë të administratës amerikane në Irak, që tash ka vënë vendosjen e sigurisë si prioritet më të lartë të pas luftës.
XS
SM
MD
LG