Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtari i lartë i Arabisë saudite, Adel al-Jubeir tha në Uashington se Mbretëria po ndërmerrë hapa për forcimin e sigurisë me qëllim të parandalimit të sulmeve terroriste sikurse ai i së hënës në Riad që la të vdekur 34 njerës.
''Ngjarja tragjike e të hënës ishte tronditje masive për Arabinë Saudite, Shtetet e Bashkuara, për të gjithë njerëzit paqë dashës në botë, kurse ne do të duhet të dyfishojmë përpjekjet, të pëndjekim terroristët me këmbëngulje dhe t'i ndëshkojmë pa-mëshirë'', tha zyrtari saudit.
Në Riad, një ekip i FBI-së fillloi punën me zyrtarët sauditë në hetimet lidhur me sulmin vetëvrasës me bomba.
XS
SM
MD
LG