Ndërlidhjet

PARIS


Franca ka kërkuar sqarime shtesë lidhur me atë që Parisi e ka cilësuar si fushatë keqinformimi të mediave amerikane ndaj qeverisë franceze.
Bëhet fjalë për një numër shkrimesh që flasin për bashkëpunimin Paris-Bagdat.
Ankesa është bërë nga ambasadori francez në Uashington dhe është e fundit në serinë e mardhënieve të tensionuara mes Uashingtonit e Parisit gjatë muajve të fundit.
XS
SM
MD
LG