Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Në Këshillin e Sigurimit kanë vazhduar edhe gjatë ditës së sotme debatet mbi projekt-rezolutën e paraqitur nga Shtetet e Bashkuara dhe të mbështetur nga Britania dhe Spanja.
Uashingtoni kërkon miratimin e projket-rezolutës, e cila paresh heqjen e sanksioneve ndaj Irakut, gjatë javës së ardhshme.
Ndërkaq Rusia, Franca dhe Kina, vende me të drejtë vetoje, kërkojnë ndryshime në tekst përpara se ta miratojnë atë.
XS
SM
MD
LG