Ndërlidhjet

HEBRON


Dy banorë të një vendbanimi hebrej janë vrarë si pasojë e një sulmi vetvrasës që ndodhi në Hebron.
Sulmi ndodhi vetëm një orë para takimit mes kryeministrit palestinez Mahmud Abas dhe atij izraelit, Ariel Sharon. Sharon dhe Abas do diskutojnë planin e paqes të paraqitur nga katërshja e Lindjes së Mesme.
XS
SM
MD
LG