Ndërlidhjet

HONG KONG


Presidenti i Kinës, Hu Jintao ka shfaqur ''besimin dhe vendosmërinë'' e vendit të tij për mposhtejen e virusit që shkakton sëmundjen vdekjeprurëse të SARS-it.
Kina deri tash ka raportuar mbi 280 raste vdekjesh nga sëmundja dhe 5.200 raste infektimi.
Tajvani ka raportuar 40 raste vdekjesh nga SARS-i dhe mbi 344 infektime.
Organizata Botërore e Shëndetësisë sinjalizon se gradualisht po merrë fund përhapja e SARS-it në Botë.
XS
SM
MD
LG