Ndërlidhjet

MOSUL/IRAK


Administratori civil amerikan i Irakut të pas luftës, Paul Bremer deklaroi sot se Shtetet e Bashkuara nuk planifikojnë që të suspendojnë tranzicionin tek një autoritet i përkohshëm irakian gjatë disa javëve të ardhëshme.
Duke komentuar raportet e fundit në shtypin amerikan, Bremer tha se nuk do të ketë zhagitje të planeve për t'u lejuar irakianëve të formojnë asamblenë kombëtare dhe qeverinë e përkohëshme deri nga fundi i këtij muaji.
XS
SM
MD
LG