Ndërlidhjet

LUBJANË


Ish presidenti i Slovenisë, Milan Kuçan nesër shkon në Hagë që të dëshmojë në procesin gjyqësor kundër ish presidentit jugosllav, Sllobodan Millosheviq, si dëshmitar i prokurorisë së Tribunalit të Hagës për krime lufte.
Sllobodan Millosheviq gjykohet për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit në Kosovë dhe në Kroaci dhe për gjenocid në Bosnjë.
XS
SM
MD
LG