Ndërlidhjet

RIAD


Autoritetet e Arabisë Saudite kanë arrestur katër të dyshuar për sulmet vetëvrasëse me bomba ditë më parë në Riad dhe thanë se ''të gjitha provat'' sinjalizojnë se ata janë anëtarë të rrjetit terrorist al Kaida.
Gjatë atyre sulmeve kundër objekteve ku banonin shtetas të jashtëm, u vranë 25 njerës dhe nëntë persona të dyshuar për kryerjen e sulmeve.
XS
SM
MD
LG