Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian gjatë takimit të sotëm në Bruksel diskutojnë konfliktin në Lindje të Afërt, situatën në Ballkan dhe Irakun.
Ministrat pritet të diskutojnë gjithashtu edhe marrëdhënjet e Bashkimit Evropian me Rusisnë.
Pas dite atyre iu bashkuan edhe ministrat e Mbrojtjes të vendeve të BE-së për të diskutuar çështjet e sigurisë, përfshirë edhe luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG