Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Carla Del Ponte ndodhet për vizitë një ditëshe në Beograd që të kërkojë edhe njëherë nga autoritetet e Serbisë t'i arrestojnë dhe dorëzojnë në Gjykatën e Hagës të gjithë të akuzuarit për krime lufte, përfshirë edhe Ratko Mlladiqin, për të cilin Tribunali beson se fshihet në Serbi.
Del Ponte do të përkujtojë gjithashtu Beogradin se kanë kaluar të gjitha afatet për dorëzimin e 155 dokumenteve nga arkivat e ushtrisë të ndërlidhura me gjykimin e ish presidentit jugosllav, Sllobodan Millosheviq.
XS
SM
MD
LG