Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Një palestinez ka bërë sulm vetëvrasës me bombë në një pikë-kontrolli në Brezin e Gazës, duke plagosur tre ushtarë Izraelit, në vijim të sulmeve vetëvrasëse kundër Izraelit gjatë fudjavës. Përgjegjësinë për këto sulme e ka marrë grupi radikal palestinez, Hamas.
Pas këtyre sulmeve qeveria izraelite ka blokuar Bregun Perëndimor dhe Brezin e Gazës, kurse sot armata shkatërroi disa shtëpi militantësh të dyshuar në Brezin e Gazës.
XS
SM
MD
LG