Ndërlidhjet

LONDËR


Në burzat evropiane dhe aziatike, euro tejkaloi vlerën prej 1.17 dollarë, nivel ky në të cilin ishte inauguruar formalisht para katër viteve.
Gjatë kësajë fundjave, sekretari amerikan i Thesarit, John Snov kishte thënë se dollari më i dobët mund t'i kontribuojë mëkëmbjes së ekonomisë të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG