Ndërlidhjet

BUKURESHT


Zëvendës sekretari ametrikan i Mbrojtjes, Paull Wolfowitz ka deklaruar në Bukuresht se Shtetet e Bashkuara nuk kanë vendosur nëse të ngrejnë baza të përherëshme ushtarake në Rumani.
Gjatë takimit me zyrtarët e Rumanisë, Wolfovitz i ka falënderuar për mbështetjen në luftën e prirë nga Shtetet e Bashkuara në Irak.
Rumania dhe Bullgaria, kandidate për t'u bërë anëtarë të NATO-s në vitin 2004, janë konsideruar si lokacione për baza të reja amerikane.
XS
SM
MD
LG