Ndërlidhjet

PRAGË


Bashkimi Evropian dhe Rusia kanë bërë të ditur se e shohin udhëheqësin palestinez, Jaser Arafat, si të rëndësishëm politikisht, për cdo bisedim të mundshëm mbi Lindjen e Mesme.
Deklaratat nga Brukseli dhe Moska kanë ardhur si reagim ndaj masave të kryeministrit izraelit Ariel Sharon, i cili ka kërkuar izolimin politik të Jaser Arafatit dhe nuk pranon të takohet me asnjë udhëheqës ndërkombëtar që bisedon me Arafatin.
XS
SM
MD
LG