Ndërlidhjet

SARAJEVË


"Është koha të dorëzohet", ka qenë mesazhi i kryeprokurores së Gjykatës së Hagës, Carla Del Ponte, për Radovan Karaxhiqin, pas takimeve të sotme në Sarajevë.
Karaxhiq akuzohet nga Gjykata e Hagës për gjenocid, krime kundër njerëzimit dhe krime lufte.
XS
SM
MD
LG