Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyra Federale amerikane e Hetimeve, FBI, ka tërhequr vëmendjen se ekziston mundësia e sulmeve të mundshme terroriste brenda Shteteve të Bashkuara.
FBI-ja ka ngritur shqetësimin se sulmet e fundit dëshmojnë se Al-Kaida ekziston dhe vazhdon të paraqesë rrezik.
Ndërkaq Uashingtoni dhe Londra do të mbyllin ambasadat dhe konsullatat e tyre në Riad dhe qytetet e tjera të Arabisë Sauditë, së paku deri të djelën.
Me këtë rast zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Richard Baucher tha:
"Ka infromacione të besueshme se sulme të tjera terroriste janë planifikuar kundër caqeve të ndryshme në Arabinë Saudtite."
XS
SM
MD
LG