Ndërlidhjet

NJU JORK


Këshilli i Sigurimit planifikon të fillojë gjatë orëve të vona të ditës së sotme dhe paraditen e nesërme bisedimet mbi projektin e ri të rezolutës të paraqitur nga Shtetet e Bashkuara. Projekti lidhet me heqjen e sanksioneve ndaj Irakut dhe ka pësuar ndryshime lidhur me rolin e ardhshëm të OKB-së në rindërtimin e vendit. Ndryshimet janë mirëpritur nga Franca, Rusia dhe Kina, vende me të drejtë ëvetoje në Këshillin e Sigurimit.
XS
SM
MD
LG