Ndërlidhjet

BAGDAT


Iraku po përballet me një gjendje katastrofike në sistemin shëndetësor si dhe me mungesën e shtetit.
Kështu kanë deklaruar zyrtarët më të lartë të Organizatës Botërore të Shëndetit, agjenci kjo e Kombeve të Bashkuara.
Spitalet po përballen me mungesën e elektricitetit dhe medikamenteve. Ndërkohë autoriteti i përkohshëm civil në Irak ka shpërndarë pagesat e para të emergjencës, prej 20 dollarësh, për afro 14 mijë mjekë irakianë.
XS
SM
MD
LG