Ndërlidhjet

KABUL


Ushtarët amerikanë kanë vrarë katër ushtarë afganë dhe plagosur katër të tjerë para ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Kabul, me gjasë për shkak të keqkuptimit.
Hollësitë janë të pakta , por zyrtarët e sigurisë afgane thanë se ushtarët amerikanë hapën zjarr pasi kishin vërejtur se ushtarët afganë ngarkonin armë nga një objekt ushtarak përballë objektit të ambasadës.
Shefi i policisë së Kabulit ka thënë se incidenti ka qenë rezultat i keqkuptimit.
XS
SM
MD
LG