Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara planifikojnë të negociojnë një marrëveshje për tregëtinë e lirë me Bahreinin si hap në drejtim të krijimit të paktit rajonal për tregëtinë e lirë me vendet e Lindjes së Mesme, tha në Uashington përfaqësuesi amerikan për Tregëtinë, Robert Zoellnick, pas takimit me zyrtarët e Bahreinit.
Nga fillimi i muajit, presidenti amerikan, Goerge Bush tha se dëshironë të krijojë një marrëveshje rajonale për tregëtinë e lirë me vendet e Lindjes së Mesme si rrugë për përmirësimin e stabilitetit dhe marrëdhënjeve me vendet myslimane pas luftës në Irak.
XS
SM
MD
LG