Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Kryeministri palestinez, Mahmoud Abbas ka takuar sot anëtarë të grupit militant, Hamasit që t'u bëjë presion të ndërpresin sulmet kundër-Izralit, derisa qeveria e tij bënë hapa për paqë me Izraelin.
Udhëhqia palestineze u gjet nën presionin e Izraelit dhe Shteteve të Bashkuara që të frenojë Intifadën, apo kryengritjen 32 muajshe dhe të çarmatosë grupet radikale militante.
Hamas, i cili nuk njehë të drejtën e Izraelit që të egzistojë, ka marrë përgjegjësinë për katër sulmet vetëvrasëse të javës së fundit kundër Izraelit.
XS
SM
MD
LG