Ndërlidhjet

ALGJER


Në Algjeri po arrijnë ekipe shpëtimtare dhe ndihmë ndërkombëtare pas tërmetit të fundit që ka marrë 1.100 viktima dhe ka plagosur rreth 7.000 të tjerë.
Ekipet shpëtimtare thonë se qindra njerës akoma mund të ndodhen nën gërmadhat e objekteve të shembura nga tërmeti i pardjeshëm mbrëma.
Algjeria sot ka filluar tre ditë zie kombëtare për viktimat e tërmetit.
XS
SM
MD
LG